Bizitza Zientifikoak 10. topaketa

2021eko Urriaren 25ean - Azaroaren 8an

 


Eureka! Zientzia Museoak “Bizitza Zientifikoen” 10. Topaketa antolatu du. DBHko 4. eta Batxilergoko ikasleei zuzendutako jarduera honek, helburu nagusia du ikasleen arteko topagunea izatea, irakasleek lagunduta, eta Zientziarekin lotutako hainbat arlotan beren lana garatzen duten profesional desberdinak; Teknologia eta Ikerketa.

Gauzak horrela, bokazio zientifikoak sustatu nahi ditugu eta hori egiten dugu ikasleei Zientzia, Teknologia eta Ikerketari buruzko ikuspegi erreala eskainiz eta ikasketak amaitu ondoren dauden aukera eta lan aukera zabalak erakutsiz.

Horretarako, zientzia eta teknologia arlo desberdinetako profesionalekin zuzenean hitz egin, galdetu eta trukatzeko espazioa sortu nahi da. Horrela, Zientziarekin erlazionatutako ikasketak buruan dituzten ikasleek etorkizuneko lan-aukerak ezagutu ditzakete, zenbait azterketa ikasteari buruz galderak egin, aurki ditzaketen zailtasunak antzeman eta abar.


DATAK

Aurten 2021ean bi egun antolatuko ditugu, lehenengoa urriaren 25ean eta bigarrena azaroaren 8an.


ORDUTEGIA

9:15 Ikastetxeen harrera Eureka! Zientzia Museoa.
9:30 Aurkezpena.
9:40 Short- communications.
11:00 Gainerakoa (kafea).
11:30 Kartelen erakusketa eta ikastetxeen eta profesionalen arteko harreman zuzena.
13:00 Agurra.


Vidas20154 !--Vidas20154 Vidas20153-->



*Programazio honek aldaketak jasan ditzake / Este programa podría sufrir cambios.

Laguntzaileak / Colaboradores:


  • 9:15 h. Harrera / Recepción.
  • 9:30 h. Aurkezpena / Presentación.
  • 9:40 h. Short-communication-ak / Short-communications.
    • Oier Etxebeste (Mikrobiologoa) – Euskara.
    • Laura Damas (Doctorado en Geología) – Castellano.
    • Oihana Terrones (Biokimika eta Biologia molekularrean doktorea) – Euskara.
    • Mónica Moreno (Doctor in chemistry) – English.
    • Iñaki Mirena Arrieta (Ingeniari mekanikoa) – Euskara.
    • Gabriel Molina (Doctor en Física) – Castellano.
    • Marcos Pellejero (Astrophysic) – Jon Zapata (Game Development) – Castellano.
    • Edurne Larraza Mendiluze (Informatika Ingeniaritzan doktorea) – Euskara.
    • Joanna Inés López (Médico e Investigadora Predoctoral) – Castellano.
    • Alejandro Berdonces (Physics) – English.
    • Elisa Jimenez (Química computacional) – Castellano.
    • Carlos Gorria (Matematikan doktorea) – Euskara.
  • 11:00 – 11:30 h Atsedenaldia / Descanso.
  • 11:30 – 13:00 h Posterren erakusketa / Presentación de pósters.
    • Ana Galarraga (Albaitaritza/Elikagaien zientzia eta tekn.– Veterinaria/Ciencia y tecn. de los alimentos)
    • Jaione Iriondo (Ingeniaritza – Ingeniería)
    • Clara García Astrain (Kimika – Química)
    • Oier Etxebeste (Mikrobiologia – Microbiología)
    • Andreas Heidenreich (Kimika – Química)
    • Gabriel Molina (Fisika – Física)
    • Ane Ruiz de Angulo (Biomedikuntza – Biomedicina)
    • Irantzu Llarena (Kimika – Química)
    • Maier Lorizate (Biokimika – Bioquímica)
    • Oihana Terrones (Biokimika – Bioquímica)
    • Candice Frances (Neurozientzia – Neurociencia)
    • Carlos Gorria (Matematika – Matemática)
    • Laura Damas (Geologia – Geología)
    • José Carlos Álava (Polizia Zientifikoa – Policía científica)
    • Iñaki M. Arrieta (Ingeniaritza mekanikoa – Ingeniería mecánica)
    • Marcelo Calderón, Maria Soledad Orellano y Jakes Udabe (Kimika – Química)
    • Javier Díaz (Ingeniaritza – Ingeniería)
    • Edurne Larraza Mendiluze (Informatika – Informática)
    • Beñat Olave (Kimika  Química)
    • Coralie Jehanno (Kimika – Química)
    • Sandra Camarero (Bioingeniaritza – Bioingeniería)
    • Joanna Inés López (Medikua Médico)
    • Ivan Coluzza (Biofisika – Biofísica)
    • Ane Zabaleta (Geologia – Geologia)
    • Daniel López (Fisika – Física)
    • Luca Salassa (Kimika – Química)
    • Joscha Kruse (Kimika Química)
    • Stefan Merkens (Fisika – Física)
    • Dario Bercioux (Fisika – Física)
    • Alejandro Berdonces (Fisika – Física)
    • Marcos Pellejero (Astrophysic), Jon Zapata (Game Development)
    • Elisa Jimenez (Kimika – Química)
    • Nuria Herrero (Ingeniaritza – Ingeniería)


*Programazio honek aldaketak jasan ditzake / Este programa podría sufrir cambios.

Laguntzaileak / Colaboradores:


  Ver más  

 





...Prestatu zure bisita...

HEZKUNTZA ZENTRO PARTE HARTZEKO BETETZEKO BALDINTZAK:
* Ikasgela batek zentro bakoitzeko har dezake parte irakaslearekin batera (gehienez 30 ikasle).
* Izena emateko epea urriaren 8an bukatuko da, eta izena emateko lehentasuna inskripzioaren hurrenkeraren araberakoa izanen da.
* Onartutako zentroek posta elektroniko bidez komunikazioa jasoko dute, lekuen erabilgarritasuna baieztatzen baita.
* Informazio gehiago 943 011 341 telefonoan edo Helbide elektroniko hau spam roboten kontra babestuta dago. JavaScript aktibatuta eduki behar duzu hau ikusteko. helbidera idatzita.

!--
Eskolako matrikulak
-->

* Planetario-saio bat edo hezkuntza-jarduera bat eskainiko da 3 euroren truke, ekitaldia amaitzen denean.